Nor-Maali
O společnosti

Nor-Maali OY

Nor-Maali OY (Lahti, Finsko) je závod pro výrobu průmyslových nátěrových hmot, vyznačující se zejména inovativními postupy při vývoji nových produktů. Je dodavatelem nátěrových hmot ve Finsku a sousedních zemích.

Továrna Nor-Maali Oy je vlastněna zakladateli a společností JOTUN, která je minoritním vlastníkem.

Potřebujete pomoct s výběrem?
Nor-Maali OY

Nabídka

Barevná škála

Tónování průmyslových nátěrových hmot prováděné v Nor-Maali OY je prováděno podle JOTUN MCI TINTIG SYSTEMu, který umožňuje připravit ticíce standardních barevných odstínů podle mezinárodních vzorníků, např. RAL, NCS, BS a MUNSELL. Tónovací pasty navržené pro náročné použití jsou vyráběny a dodávány společností JOTUN.

Nátěrové hmoty pro kovoprůmysl a betonové povrchy

Nor-Maali OY se oustřeďuje na nátěrové hmoty pro kovoprůmysl, zejména pro ochranu kovů proti korozi a na ntěrové hmoty pro lodní průmysl. Další významnou oblastí jsou nátěrové hmoty pro ochranu betonových povrchů a nátěrové hmoty zpomalující hoření.

Nátěrové hmoty zpomalujících hoření

Nor-Maali OY je finským zástupcem švédské společnosti PROTEGA Ab, která je předním výrobcem nátěrových hmot zpomalujících hoření.
protega logo

Nahlédnete do našich referencí

Prohlídnete si výběr několika zajímavých projektů, na jejichž realizaci jsme se podíleli.

Reference
SPOLEČNOST NOR-MAALI OY

Historie

1994

Ke konci roku 1994 zahájila továrna Nor-Maali kooperaci s velkou norskou společností JOTUN A/S, která je známá především výrobou nátěrových hmot pro lodní průmysl. Výsledkem je skutečnost, že se, díky Nor-Maali OY, v krátké době Finsko stalo vedoucí společností v oboru výroby nátěrových hmot pro lodní průmysl.

2005

V prosinci 2005 bylo jmenováno nové výkonné vedení, zakladatelé (vlastníci) mají v současné době velmi důležité role poradců.

2007

Továrna Nor-Maali OY byla v roce 2007 jako nejsilnější společnost v provincii Päijät-Häme oceněna ratingem D&B AAA.

2008

V roce 2008, po několikaleté úspěšné spolupráci založila Nor-Maali OY se svým slovenským obchodním partnerem, společnost NOR-MAALI, s.r.o., se sídlem v Bratislavě.

2013

Následně byla v r. 2013 v Sládkovičově (SVK) otevřena továrna na výrobu nátěrových hmot, se zaměřením na produkci ochranných nátěrových hmot ocelových konstrukcí proti korozi. Výrobní kapacita slovenské provozovny se každým rokem zvyšuje, stejně tak i množství typu vyráběných nátěrových hmot. Výrobky jsou prodávány ve Slovenské i České republice.