Atryx s.r.o.


Nor-Maali OY (Lahti, Finsko) je závod pro vyrobu průmyslových nátěrových hmot, vyznačující se zejména inovativními postupy při vývoji nových produktů. Je dodavatelem nátěrových hmot ve Finsku a sousedních zemích. Soustřeďuje se na nátěrové hmoty pro kovoprůmysl, zejména pro ochranu kovů proti korozi a na ntěrové hmoty pro lodní průmysl. Další významnou oblastí jsou nátěrové hmoty pro ochranu betonových povrchů a nátěrové hmoty zpomalující hoření.

Továrna Nor-Maali Oy je vlastněna zakladateli a společností JOTUN, která je minoritním vlastníkem.

V prosinci 2005 bylo jmenováno nové výkonné vedení, zakladatelé (vlastníci) mají v současné době velmi důležité role poradců.

Továrna Nor-Maali OY byla v roce 2007 jako nejsilnější společnost v provincii Päijät-Häme oceněna ratingem D&B AAA.

Ke konci roku 1994 zahájila továrna Nor-Maali kooperaci s velkou norskou společností JOTUN A/S, která je známá především výrobou nátěrových hmot pro lodní průmysl. Výsledkem je skutečnost, že se, díky Nor-Maali OY, v krátké době Finsko stalo vedoucí společností v oboru výroby nátěrových hmot pro lodní průmysl.

V roce 2008, po několikaleté úspěšné spolupráci založila Nor-Maali OY se svým slovenským obchodním partnerem, společnost NOR-MAALI, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. Následně byla v r. 2013 v Sládkovičově (SVK) otevřena továrna na výrobu nátěrových hmot, se zaměřením na produkci ochranných nátěrových hmot ocelových konstrukcí proti korozi. Výrobní kapacita slovenské provozovny se každým rokem zvyšuje, stejně tak i množství typu vyráběných nátěrových hmot. Výrobky jsou prodávány ve Slovenské i České republice.

 

 

Nor-Maali OY je finským zástupcem švédské společnosti PROTEGA Ab, která je předním výrobcem nátěrových hmot zpomalujících hoření.

Tónování průmyslových nátěrových hmot prováděné v Nor-Maali OY je prováděno podle JOTUN MCI TINTIG SYSTEMu, který umožňuje připravit ticíce standardních barevných odstínů podle mezinárodních vzorníků, např. RAL, NCS, BS a MUNSELL. Tónovací pasty navržené pro náročné použití jsou vyráběny a dodávány společností JOTUN.