Atryx s.r.o.

O společnosti Jotun Paints

Společnost JOTUN byla založena v roce 1926 Oddem Gleditchem. Roku 1932 zaznamenala první významný obchodní úspěch s nátěrovými hmotami Arcanol, od roku 1953, díky cílevědomému výzkumu v oblasti dekorativních nátěrů, se úspěšně rozvíjí i v této oblasti.

Rokem 1962 s otevřením prvního výrobního závodu v zahraničí (Libye) je zahájeno období zvyšování výrobních kapacit a přizpůsobování výrobního sortimentu lokálním podmínkám. Roku 1968 společnost JOTUN rozšiřuje sortiment o práškové nátěry. V roce 1972 proběhlo sloučení nejvýznamnějších norských producentů. V roce 1976 byl otevřen první výrobní závod na středním východě (Dubai). V roce 1991 byl otevřen nový závod v Sandefjordu, postavený na místě původní výroby zničené při požáru v roce 1976.

V současné době má společnost JOTUN 40 výrobních závodů ve 30 zemích (Evropa, střední východ, dálný východ, Severní Amerika, Afrika, Austrálie) a zaměstnává 4300 lidí.

Skupina JOTUN PAINTS je odpovědná za vývoj, výrobu, obchod a prodej nátěrových systémů a katodické ochrany v oblasti námořní dopravy (Jotun Marine Coatings), průmyslu (Jotun Protective Coatings) a pro stavebnictví a zpracování dřeva (Jotun Decorative Coatings).

Jotun Dekorative Paints

Divize Jotun Dekorative Paints působící ve Skandinávii vyrábí nátěrové hmoty, mořidla a laky pro stavebnictví a průmysl zpracování dřeva.

K základním produktům patří:

  • Antifaulingy a jiné nátěry pro oblast námořní dopravy
  • Odpovídající protikorozní ochrana pro průmysl a objekty na pobřeží (zařízení přístavů, plošiny pro těžbu ropy - offshores)
  • Nátěrové hmoty, mořidla a laky pro obchod i pro malospotřebitele, pro použití v exteriéru i interiéru, lepidla, skelné rohože pro zpevnění zdiva atd.
  • Systémy katodické protikorozní ochrany
  • Pojiva pro nátěrové hmoty a lamináty

Výrobní závody: Austrálie, Čína, Egypt, Finsko, Indonésie, Itálie, Jižní Afrika, Jižní Korea, Malajsie, Norsko, Oman, Saudská Arábie, Sigapur, Spojené Arabské Emiráty, Španělsko, Thajsko, Turecko, USA, Velká Británie, Vietnam. 

Jotun Powder Coatings

Divize Jotun Powder Coatings vyvíjí, vyrábí a dodává práškové nátěry pro dvě hlavní oblasti aplikace:

  • systém protikorozní ochrany potrubí pro dopravu plynů a plejů; ochrana betonářské oceli
  • dekorativní práškové povlaky pro průmyslovou sériovou výrobu

Výrobní závody: Česká Republika, Indonésie, Malajsie, Norsko, Saudská Arábie, Spojené Arabské Emiráty, Thajsko, Turecko, Velká Británie (nejsou zahrnuty výrobní závody využívající licenci)

Bližší informace viz www.jotun.com